Rothoblaas LBS Houtschroef voor Geperforeerde Platen
- Koop 5 voor €66,98 per stuk en bespaar 5%
- Koop 10 voor €64,86 per stuk en bespaar 8%
- Koop 15 voor €63,45 per stuk en bespaar 10%
ETA-gecertificeerde rondkop-/lenskopschroef voor het bevestigen van geperforeerde platen, hoekverbinders en metalen houtverbinders op hout. Geschikt voor sterke staal-hout verbindingen in constructieve houtbouw.
- Snel bezorgd op locatie
- Afhalen te Oud Gastel
- Grote hoeveelheden? Vraag een offerte aan
- Meer informatie? Neem contact op over dit product
- Toevoegen aan vergelijking
Samengevat
De Rothoblaas LBS is een ETA-gecertificeerde houtschroef voor het bevestigen van geperforeerde platen, hoekverbinders en metalen houtverbinders op hout. Dankzij de ronde kop met cilindrische onderzijde sluit de schroef goed aan in geperforeerde gaten en ontstaat een sterke staal-hout verbinding.
Rothoblaas LBS Houtschroef voor Geperforeerde Platen
ETA-gecertificeerde rondkop houtschroef voor geperforeerde platen, hoekverbinders en staal-hout verbindingen
De Rothoblaas LBS houtschroef is ontwikkeld voor het bevestigen van metalen elementen op houten constructies. Denk aan geperforeerde platen, hoekverbinders, stalen houtverbinders en andere plaatverbindingen waarbij de schroef exact moet samenwerken met het gatpatroon van het metalen onderdeel. Hierdoor is de LBS een specialistische schroef voor staal-hout verbindingen en geen standaard houtschroef.
De ronde kop met cilindrische onderzijde zorgt voor een goede passing in geperforeerde gaten. Daardoor kan de schroef de metalen plaat betrouwbaar tegen het hout aantrekken en ontstaat een sterke verbinding met hoge statische prestaties. De LBS wordt toegepast in houtbouw, houtskeletbouw, prefab elementen, renovatieprojecten en constructieve verbindingen met metalen houtverbinders.
Technische eigenschappen
| Merk | Rothoblaas |
| Product | LBS Houtschroef voor Geperforeerde Platen |
| Type | Rondkop houtschroef voor metalen platen en geperforeerde gaten |
| Kopvorm | Ronde kop / lenskop met cilindrische onderzijde |
| Materiaal | Elektrolytisch verzinkt koolstofstaal |
| Diameters | 5 mm en 7 mm |
| Lengtes | 25 t/m 100 mm, afhankelijk van diameter |
| Aandrijving | TX20 of TX30, afhankelijk van diameter |
| Toepassingsklasse | Service class 1 en 2 |
| Certificering | ETA-11/0030 |
| Geschikt voor | Geperforeerde platen, hoekverbinders, metalen houtverbinders en staal-hout verbindingen |
Uitleg van de varianten en maatvoering
De LBS-serie is verkrijgbaar in twee diameters: 5 mm en 7 mm. De Ø5 mm varianten zijn geschikt voor veel voorkomende geperforeerde platen en hoekverbinders met kleinere gaten. De Ø7 mm varianten worden toegepast wanneer een zwaardere verbinding of grotere plaatverbinder wordt gebruikt.
In de maatvoering zijn vooral de diameter d1, de totale lengte L en de schroeflengte B belangrijk. Niet iedere diameter is in dezelfde lengtes verkrijgbaar. Kies de juiste variant op basis van het type geperforeerde plaat, de gatdiameter, de houtdoorsnede, de belasting, randafstanden en de projectberekening.
Bekijk beschikbare LBS-varianten per diameter
Onderstaande tabel geeft een overzicht van de beschikbare Rothoblaas LBS-varianten per diameter. Zo ziet u direct welke lengtes leverbaar zijn zonder het technische productblad te hoeven openen.
| Artikelcode | Diameter d1 | Lengte L | Schroeflengte B | Aandrijving | Verpakking |
|---|---|---|---|---|---|
| LBS525 | 5 mm | 25 mm | 21 mm | TX20 | 500 stuks |
| LBS540 | 5 mm | 40 mm | 36 mm | TX20 | 500 stuks |
| LBS550 | 5 mm | 50 mm | 46 mm | TX20 | 200 stuks |
| LBS560 | 5 mm | 60 mm | 56 mm | TX20 | 200 stuks |
| LBS570 | 5 mm | 70 mm | 66 mm | TX20 | 200 stuks |
| LBS760 | 7 mm | 60 mm | 55 mm | TX30 | 100 stuks |
| LBS780 | 7 mm | 80 mm | 75 mm | TX30 | 100 stuks |
| LBS7100 | 7 mm | 100 mm | 95 mm | TX30 | 100 stuks |
Let op: de juiste schroefmaat is afhankelijk van het type plaat, gatdiameter, plaatdikte, houtsoort, belasting, randafstanden en constructieve berekening.
Welke schroef kies ik?
Kies de LBS wanneer u geperforeerde platen, hoekverbinders of metalen houtverbinders met standaard plaatgaten op hout wilt bevestigen. Voor grotere staal-op-hout verbindingen met maatwerkplaten kan HBS Plate logischer zijn. Voor gewone hout-hout verbindingen zonder metalen plaat is een standaard HBS-schroef vaak de betere keuze.
| Product | Wanneer kiezen? |
|---|---|
| LBS | Voor geperforeerde platen, hoekverbinders en metalen houtverbinders met plaatgaten. |
| HBS Plate | Voor staal-op-hout verbindingen met metalen platen en een speciale plaatkop. |
| HBS | Voor algemene hout-hout verbindingen met verzonken kop. |
Voordelen en kenmerken
De LBS onderscheidt zich door de kopvorm en de cilindrische onderzijde. Deze geometrie is afgestemd op metalen elementen met geperforeerde gaten. De schroef vult het gat goed op en helpt de krachten betrouwbaar over te dragen tussen het metalen verbindingsdeel en de houten onderconstructie.
Door de ETA-certificering en de toepassing in staal-hout verbindingen is de LBS geschikt voor professionele houtbouwdetails. De schroef wordt gebruikt bij constructieve plaatverbindingen, hoekverbinders, renovatieverbindingen en prefab toepassingen waarbij herhaalbaarheid, passing en statische prestaties belangrijk zijn.
Toepassing
De Rothoblaas LBS wordt toegepast voor het bevestigen van geperforeerde platen, hoekplaten en metalen houtverbinders op hout. De schroef is geschikt voor houtbouw, houtskeletbouw, prefab elementen, renovatieprojecten en constructieve staal-hout verbindingen.
Typische toepassingen zijn het monteren van stalen hoekverbinders, geperforeerde platen, balkdragers en andere metalen verbindingsdelen op houten constructies. Voor dragende toepassingen dient altijd gewerkt te worden volgens het technisch gegevensblad, de ETA-documentatie en de geldende projectberekening.
Verwerking
Selecteer de juiste LBS-variant op basis van het type metalen plaat, de gatdiameter, de dikte van het verbindingsdeel en de houten onderconstructie. Controleer daarnaast de vereiste randafstanden, onderlinge schroefafstanden en het aantal schroeven per verbinding.
Gebruik passend professioneel gereedschap en de juiste bitmaat voor de betreffende variant. De Ø5 mm varianten zijn voorzien van TX20-aandrijving. De Ø7 mm varianten zijn voorzien van TX30-aandrijving. Voor constructieve verbindingen adviseren wij om altijd de technische documentatie van Rothoblaas te raadplegen.
Duurzaamheid & milieuvriendelijkheid
De LBS ondersteunt het bouwen met hout en metalen houtverbinders. Door betrouwbare en berekenbare staal-hout verbindingen mogelijk te maken, past deze schroef goed binnen moderne houtbouw, prefab bouw en biobased bouwmethoden. Sterke verbindingen dragen bij aan efficiënte, duurzame en materiaalbewuste houtconstructies.
Leveringsmogelijkheden
Bij het afrekenen, kunt u aangeven of de materialen Bezorgd of Afgehaald dienen te worden. De materialen kunnen in onze winkel in Oud Gastel afgehaald worden. Bij het bezorgen is de levertijd doorgaans circa 1 – 3 werkdagen. Wij stellen u op de hoogte, wanneer deze gereed zijn.
Documentatie
Lees de documentatie door en neem bij vragen contact op. Wij kijken graag met u mee in het ontwerp voor een vrijblijvend advies.
Bijbehorende producten
Combineer de LBS waar nodig met Rothoblaas geperforeerde platen, hoekverbinders, balkdragers en andere constructieve houtverbinders. Voor projecten met houtbouw, houtskeletbouw of prefab elementen adviseren wij om de volledige bevestigingsopbouw projectmatig te bekijken.
zoektermen: Rothoblaas LBS, LBS houtschroef, Rothoblaas LBS schroef, schroef voor geperforeerde platen, houtschroef voor geperforeerde platen, LBS rondkopschroef, schroef voor hoekverbinders, metalen plaat op hout bevestigen, staal-hout verbinding, schroef voor houtverbinder, ETA houtschroef, LBS 5 mm, LBS 7 mm
| Merk | Rothoblaas |
| Artikelcode | LBS525 |