Steico Therm Dry | Stabiele houtvezelisolatieplaat voor dak, wand en vloer
- Koop 5 voor €509,68 per stuk en bespaar 5%
- Koop 10 voor €482,85 per stuk en bespaar 10%
Steico Therm Dry is een stabiele houtvezelisolatieplaat voor dak-, wand- en vloeropbouwen. De plaat is dampopen, biobased en geschikt als drukvaste warmte-isolatie op vlakke ondergronden, bijvoorbeeld als dakisolatie icm een onderdakplaat of onderdakbaan
- Snel bezorgd op locatie
- Afhalen te Oud Gastel
- Bouw- of Klusproject? Vraag een offerte aan
- Meer informatie? Neem contact op over dit product
- Toevoegen aan vergelijking
Steico Therm Dry
Steico Therm Dry is een stabiele houtvezelisolatieplaat voor toepassingen in dak, wand en vloer. De plaat wordt toegepast als warmte-isolatie op vlakke ondergronden en is geschikt voor dampopen, biobased bouwconstructies waarin stabiliteit, verwerkbaarheid en natuurlijke isolatie belangrijk zijn.
De officiële productnaam van Steico is STEICOtherm dry. Op Dubomat gebruiken we de schrijfwijze Steico Therm Dry voor betere leesbaarheid en aansluiting op Nederlandse zoekopdrachten.
Stabiele houtvezelisolatieplaat voor dak, wand en vloer
Steico Therm Dry zit qua toepassing tussen flexibele isolatiematten en zwaardere drukvaste platen in. De plaat is stabieler dan flexibele houtvezelisolatie, maar lichter dan bijvoorbeeld platdakisolatie of gevelplaten voor pleistersystemen. Daardoor is Therm Dry breed inzetbaar in dak-, wand- en vloeropbouwen waar een vormvaste houtvezelisolatieplaat gewenst is.
De plaat heeft een lambda λD van 0,037 W/mK, een dichtheid van circa 110 kg/m³ en een μ-waarde van 3. Daarmee past Steico Therm Dry goed in dampopen houtbouwconstructies en natuurlijke isolatie-opbouwen.
Wat is Steico Therm Dry?
Steico Therm Dry is een houtvezel-warmte-isolatieplaat geproduceerd volgens het droogprocedé. De plaat bestaat uit houtvezel, PUR-hars en paraffine. Door de combinatie van houtvezel, stabiliteit en een relatief lage lambda-waarde is het product geschikt voor zowel nieuwbouw als renovatie.
Therm Dry wordt toegepast als isolatieplaat op vlakke ondergronden, bij massiefhoutconstructies, achter gevelbekleding en in vloeropbouwen. Bij daktoepassing is het belangrijk dat de plaat wordt gecombineerd met een geschikte waterkerende laag, zoals een onderdakplaat of dampopen onderdakbaan.
Steico Therm Dry als dakisolatie
Steico Therm Dry kan worden gebruikt als op-dakisolatie of aanvullende dakisolatie op een vlakke ondergrond. Denk aan toepassing bovenop een houten dakbeschot of een andere volledig dragende ondergrond. Bij daktoepassing is Therm Dry de isolerende laag, maar niet de waterkerende laag.
Daarom moet Steico Therm Dry op het dak altijd worden gecombineerd met een geschikte onderdakplaat of dampopen onderdakbaan. Voor dakopbouwen zonder volledig dragende ondergrond is de uitvoering met messing en groef vanaf voldoende dikte de logische keuze.
Isolatie achter gevelbekleding
Steico Therm Dry is ook geschikt als isolatie achter gevelbekleding, bijvoorbeeld bij houtbouwwanden met een geventileerde gevel. De plaat wordt dan toegepast als buitenisolatie achter een gevelafwerking zoals houten gevelbekleding, rabatdelen of een andere geschikte voorgehangen gevelbekleding.
Bij geveltoepassingen is de juiste waterkerende en dampopen laag belangrijk. De variant met messing en groef sluit beter aan bij grotere aaneengesloten vlakken. Bij open gevelbekleding of extra vochtbelasting moet altijd een passende gevelbaan of waterkerende laag worden voorzien.
Houtvezel vloerisolatie en zoldervloerisolatie
Steico Therm Dry kan ook worden toegepast in geschikte vloeropbouwen, zoldervloeren en bovenste verdiepingsvloeren. De plaat is stabiel en drukvaster dan flexibele isolatie, waardoor hij interessant is voor vlakke vloeropbouwen waar een houtvezelisolatieplaat gewenst is.
Op minerale ondergronden, zoals beton, is een scheidingslaag aan te raden om de houtvezelplaat te beschermen tegen optrekkend restvocht. Bij toepassing in combinatie met een natte dekvloer moet een passende scheidingslaag worden opgenomen.
Isolatie voor CLT en massiefhout
Steico Therm Dry is geschikt voor vlakke isolatie van massiefhoutelementen, zoals CLT of andere massiefhouten bouwdelen. De plaat sluit goed aan bij biobased houtbouwconstructies waarin isolatie, dampopenheid en natuurlijke materialen gecombineerd worden.
Bij CLT en massiefhout is het belangrijk om de volledige opbouw bouwfysisch goed af te stemmen. Denk hierbij aan dampremming, luchtdichting, gevel- of dakafwerking en de juiste waterkerende laag aan de buitenzijde.
Stompe kant of messing en groef
Steico Therm Dry is leverbaar met stompe kant en met messing en groef. Steico gebruikt hiervoor de Duitse afkorting N+F, wat staat voor Nut und Feder. In Nederlandse bouwtaal noemen we dit messing en groef.
| Uitvoering | Wanneer kiezen? |
|---|---|
| Stompe kant | Voor vlakke, volledig ondersteunde ondergronden in vloer-, wand- of dakopbouwen. |
| Messing en groef | Voor grotere aaneengesloten vlakken en toepassingen waar sluitende plaatnaden gewenst zijn, bijvoorbeeld bij dak- en wandtoepassingen. |
Toepassingen van Steico Therm Dry
Als op-dakisolatie of aanvullende dakisolatie in combinatie met een onderdakplaat of onderdakbaan.
Voor houtbouwwanden en gevels achter geventileerde gevelbekleding.
Als stabiele houtvezelisolatieplaat in geschikte vloer- en zoldervloeropbouwen.
Voor vlakke isolatie van massiefhouten elementen.
Voor dampopen, biobased constructies met houtvezelisolatie.
Geschikt voor verwerking op de bouwplaats en in prefab elementen.
Voordelen van Steico Therm Dry
- Breed toepasbaar: geschikt voor dak, wand, vloer, zoldervloer, CLT en massiefhout.
- Stabiele houtvezelisolatieplaat: vormvaster dan flexibele isolatiematten.
- Dampopen: μ-waarde 3 voor diffusieopen constructies.
- Biobased isolatie: gemaakt op basis van houtvezel uit duurzaam beheerde bossen.
- Goede isolatiewaarde: λD 0,037 W/mK.
- Warmtebufferend: warmtecapaciteit van 2.100 J/kgK.
- Stompe kant of messing en groef: keuze uit uitvoeringen voor verschillende toepassingen.
- PEFC-gecertificeerd: hout uit verantwoord beheerde bossen.
Technische specificaties
| Producttype | Stabiele houtvezel-warmte-isolatieplaat |
| Officiële naam | STEICOtherm dry |
| Toepassing | Dak, wand, vloer, zoldervloer, CLT, massiefhout en vlakke ondergronden |
| Normering | DIN EN 13171 |
| Plaatmarkering | WF – EN 13171 – T5 – CS(10/Y)50 – TR10 – WS1,0 – MU3 |
| Brandklasse | Euroklasse E |
| Lambda λD | 0,037 W/mK |
| Rekenwaarde λB DE | 0,039 W/mK |
| Dichtheid | Ca. 110 kg/m³ |
| μ-waarde | 3 |
| Korte wateropname | ≤ 1,0 kg/m² |
| Warmtecapaciteit | 2.100 J/kgK |
| Druksterkte | ≥ 50 kPa |
| Treksterkte loodrecht op plaatvlak | 10 kPa |
| Productiemethode | Droogprocedé |
| Samenstelling | Houtvezel, PUR-hars en paraffine |
| Biogene koolstofopslag | Ca. 185 kg CO₂-eq./m³ |
Afmetingen en varianten
Steico Therm Dry is leverbaar in uitvoeringen met stompe kant en met messing en groef. De stompe uitvoering heeft een bruto en netto formaat van 1350 × 600 mm. De messing-en-groef-uitvoering heeft een bruto formaat van 1880 × 600 mm en een netto werkmaat van 1855 × 575 mm.
| Dikte | Rd-waarde | sd-waarde | Uitvoering |
|---|---|---|---|
| 60 mm | 1,60 m²K/W | 0,18 m | Stompe kant / messing en groef |
| 80 mm | 2,15 m²K/W | 0,24 m | Stompe kant / messing en groef |
| 100 mm | 2,70 m²K/W | 0,30 m | Stompe kant / messing en groef |
| 120 mm | 3,20 m²K/W | 0,36 m | Stompe kant / messing en groef |
| 140 mm | 3,75 m²K/W | 0,42 m | Stompe kant / messing en groef |
| 160 mm | 4,30 m²K/W | 0,48 m | Stompe kant / messing en groef |
| 180 mm | 4,85 m²K/W | 0,54 m | Stompe kant / messing en groef |
| 200 mm | 5,40 m²K/W | 0,60 m | Stompe kant / messing en groef |
| 220 mm | 5,90 m²K/W | 0,66 m | Stompe kant / messing en groef |
| 240 mm | 6,45 m²K/W | 0,72 m | Stompe kant / messing en groef |
Wanneer kies je Steico Therm Dry?
| Product | Beste keuze wanneer |
|---|---|
| Steico Therm Dry | Je een stabiele houtvezelisolatieplaat zoekt voor dak, wand, vloer, zoldervloer of massiefhout op vlakke ondergronden. |
| Steico Flex 036 | Je flexibele houtvezelisolatie zoekt tussen stijlen, sporen of balklagen. |
| Steico Roof Dry | Je drukvaste houtvezelisolatie zoekt voor platte daken of afschotisolatie. |
| Steico Universal / Safe / Special Dry | Je een onderdakplaat, buitenplaat of waterkerende houtvezelplaat zoekt. |
| Steico Protect | Je een bepleisterbare houtvezel gevelplaat voor Etics zoekt. |
| Steico Flex SD | Je contactgeluidisolatie onder natte dekvloeren zoekt. |
Verwerking en aandachtspunten
- Kies de juiste kantafwerking. Gebruik stompe kant op volledig vlakke en ondersteunde ondergronden. Gebruik messing en groef waar sluitende plaatnaden en grotere aaneengesloten vlakken belangrijk zijn.
- Bescherm tegen vocht. Steico Therm Dry is niet bedoeld voor vrije weersblootstelling en moet droog worden verwerkt.
- Voorzie bij daktoepassing een waterkerende laag. Breng direct een geschikte onderdakplaat of dampopen onderdakbaan aan boven de isolatie.
- Ondersteun stompe naden en aansluitingen. Bij dak- en wandtoepassingen moeten stompe naden en aansluitgebieden voldoende worden ondersteund.
- Leg platen in verband. Voorkom doorlopende naden en houd voldoende verspringing aan.
- Gebruik een scheidingslaag op minerale vloeren. Bij beton of andere minerale ondergronden beschermt een scheidingslaag tegen optrekkend restvocht.
- Let op bouwvocht. Bij natte dekvloeren, pleisterwerk of andere vochtige bouwfasen moeten voldoende voorzorgsmaatregelen worden genomen.
- Volg altijd de actuele Steico-verwerkingsvoorschriften. De juiste bevestiging, waterkerende laag, dampremming en detaillering hangen af van de volledige constructie.
Levering
Steico Therm Dry wordt geleverd per plaat of per pallet, afhankelijk van gekozen dikte, kantafwerking en afnamehoeveelheid. De levertijd bedraagt doorgaans 1–3 werkdagen, afhankelijk van voorraad, uitvoering en transportmogelijkheden.
Gerelateerde producten & systemen
- Steico Flex 036 – flexibele houtvezelisolatie voor dak, wand, vloer en HSB.
- Steico Roof Dry – drukvaste houtvezelisolatie voor platte daken en afschotisolatie.
- Steico Universal – dampopen houtvezel onderdak- en wandbouwplaat.
- Steico Safe – houtvezel onderdakplaat met geïntegreerde onderdakbaan.
- Steico Special Dry – gecombineerde onderdakplaat, wandbouwplaat en pleisterdrager.
- Steico Protect – bepleisterbare houtvezel gevelplaat voor Etics.
- Steico Flex SD – contactgeluidisolatie onder natte dekvloeren.
- Dampremmende folies en luchtdichting – voor bouwfysisch veilige dak-, wand- en vloeropbouwen.
Documentatie
| Merk | Steico |
| Artikelcode | 357657 |
| EAN | 5901115305026 |