Kastanje hout
Kastanje en Plato
Dubomat importeert zelf kastanjehout uit Frankrijk, al sinds 1993. Het Franse kastanje is over het algemeen beter van kwaliteit dan het Engelse. Maar ook tussen de verschillende zagerijen in Frankrijk is er duidelijk verschil van kwaliteit. Wij hebben niet gekozen voor de grootste zagerij, maar wel voor de beste. En toch zijn we niet duurder dan de grootste. Wij leveren dus goede kwaliteit tegen scherpe prijzen.
Natuurlijk hanteren we aantrekkelijke handelsprijzen voor de professionele verwerker.
Milieuvriendelijk en duurzaam
Kastanjehout komt vrij bij het snoeien en knotten van de Tamme Kastanje. Voor de productie van kastanjehout zijn geen grootschalige kap en herbeplanting nodig; natuurlijk bosonderhoud volstaat.
Kastanjehout kan buiten onbehandeld worden toegepast en is duurzamer dan eikenhout. (kijk voor onderhoudsproducten van uw tuinhout bij : Greenline verf)
Het hout van de Tamme Kastanje is daarom een aantrekkelijk alternatief voor tropisch hardhout en voor het geïmpregneerde naaldhout.
Toepassingen:
-
Tuinafsluitingen. Elegante en sterke kwaliteitsomheining voor de veeleisende hovenier en tuinier. Laat zich prachtig begroeien. Ook in schapenhekuitvoering met grotere ruimtes tussen de staken.
-
Ronde palen. Hout dat staat. Diverse lengtes en diameters.
-
Planken en balken. Fijnbezaagd.
-
Hekken en poortjes.
-
Terrasplanken. Met antislipprofiel voor terras, brug of tuinpad
Daarnaast kent het (gedroogde) kastanjehout ook in het interieur fraaie toepassingen, zoals parket en schroten voor lambrisering.

Eigenschappen:
-
Kastanjehout is gekwalificeerd in duurzaamheidsklasse 2; onbehandeld gaat het ongeveer 15 tot 20 jaar mee (zie HOUTINFO ).
- Kastanje is lichtgeelbruin van kleur en lijkt op eikenhout. Onderinvloed van weer en wind vergrijst het.
- Palen worden niet gefreesd en behouden dus hun natuurlijke ruwe vormen.
- Het hout is goed te schaven en te zagen.
- Kastanjehout is vrij hard; bij schroeven voorboren.
- Kastanjehout bevat looizuur. Gebruik daarom bij voorkeur roestvrijstalen of messing schroeven om verkleuring van het hout te voorkomen.
Plato hout
Net zo duurzaam als Bankirai en nu ook nog goedkoper!!
Uit voorraad leverbaar:
Plato dekdelen (ook wel antislip- of terrasplanken). afmeting: 27 x140 mm lengte 390 cm. Duurzaamheidsklasse 1 met 15 jaar garantie!
Balkjes 66 x 66 mm lengte 300cm
Balkjes 85 x 85 mm lengte 300cm
(kijk voor onderhoudsproducten van uw tuinhout bij : Greenline verf)
Andere Plato producten op aanvraag.
© 2012 Dubomat / Sybra B.V. | Algemene voorwaarden | Verzendkosten en betaalmogelijkheden | Veel gestelde vragen